16-річний житель Донеччини створив «вірус», який викрадав конфіденційну інформацію користувачів. Свою розробку хлопець продавав у месенджерах. Один екземпляр такого програмного забезпечення коштував 300 гривень.

Про це інформує Кіберполіція України.

Правоохоронці Донеччини викрили юнака у створенні та збуті шкідливого програмного забезпечення. Кіберполіція встановила, що 16-річний мешканець Маріуполя, маючи відповідні знання та навички у сфері програмування, самостійно розробив шкідливе програмне забезпечення.

«Програма мала функціонал прихованого шпигунства за користувачем і викрадала збережену конфіденційну інформацію. «Вірус» був налаштований таким чином, щоб викрадена інформація надсилалась листом на поштову скриньку зловмиснику. Юнак власну розробку продавав бажаючим у месенджерах по 300 гривень», – зазначають у поліції.

Під час обшуку вилучено комп’ютерну техніку та мобільний телефон для проведення відповідних експертиз.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення підозри.

Як відомо, одну з найвідоміших українських IT-компаній SoftServe атакували хакери.