Відповідні постанови ухвалені на позачерговому пленарному засіданні сесії ВР АРК сьогодні, інформує прес-служба парламенту Республіки Крим.

Зокрема, затверджено Тимчасове положення про Банк Криму. Відповідно до Тимчасового положення, основними цілями діяльності Банку Криму є:

захист і забезпечення стійкості грошового обігу;
розвиток і зміцнення банківської системи;
забезпечення ефективного і безперебійного функціонування системи розрахунків.

Організація обігу готівкових грошей і вилучення їх з обігу на території Республіки Крим здійснюватиметься виключно Банком Криму.

Банк Криму без справляння комісійної винагороди здійснює операції з коштами бюджету Республіки Крим, місцевих бюджетів та позабюджетних фондів Республіки Крим , а також операції з обслуговування державного боргу Республіки Крим .

Отримання прибутку не є метою діяльності Банку Криму.

Банк Криму підзвітний Верховній Раді АРК і в межах повноважень , наданих йому Конституцією Республіки Крим і законами , незалежний у своїй діяльності.

Банк Криму очолює Голова , який призначається на посаду Верховною Радою АРК на певний строк, але не більше ніж на 5 років , більшістю голосів від загального числа депутатів.

Офіційною грошовою одиницею (валютою) Республіки Крим є російський рубль, а також до 1 січня 2016 року офіційною валютою, відповідно до статті 48 Тимчасового положення, буде українська гривня.