Про це заявив голова ради кримської ГО «Інститут громадянського суспільства», політичний аналітик та правник Рустем Мамут оглу Аблятіф під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Рустем Мамут оглу Аблятіф зазначив, що кримчани, які є прихильниками приєднання півострова до Росії, не до кінця розуміють, що їх чекає у цій державі.

«Долі багатьох мешканців Криму просто зламані. Наприклад, вчора мені телефонувала мати випускника: вони не хочуть отримувати російські паспорти, не хочуть, щоб дитина здавала російський ЕГЄ, бо вона хотіла вступати до українського ВНЗ. Таких дітей дуже багато: вони просто не знають, що робити. Наші адвокати, ті, хто займається юриспруденцією, теж залишаються без роботи. Виявилось, що підтримка молодих матерів у Росії не така ж гарна, як у нас. В Росії для отримання капіталу є три підстави: дитина вступає у ВНЗ, їй потрібно купити житло або вона хвора. Тобто на відміну від України, де матерям платять «живі» гроші, в Росії видають папірець, який може навіть не бути використаним», – розповів кримський татарин.

Він додав, що кримчани поділилися на три приблизно рівні категорії: люди, які радіють з того, що Крим окупувала Росія, ті, хто ніколи не згодиться стати громадянами РФ і ті, «хто просто пливе за течією».

«Часто чуємо, що деякі мешканці Криму кажуть, щоб Україна відключила постачання до півострова електроенергії, води. Я можу підтвердити, що такі настрої дійсно є. Ми готові потерпіти деякі незручності, але нехай оті прихильники Росії, які голосували за приєднання, відчують, що означає жити без підтримки України. Ми жартома навіть кажемо, нехай вони спробують літаками возити до Криму все: починаючи від сірників, закінчуючи чимось технологічним. Наші люди готові потерпіти», – запевнив Рустем Мамут оглу Аблятіф.

Як писав Вголос, 29 березня відбудеться з’їзд кримських татар для вирішення питання про проведення референдуму в Криму.