Про це заявив голова ради кримської ГО «Інститут громадянського суспільства», політичний аналітик та правник Рустем Мамут оглу Аблятіф під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Рустем Мамут оглу Аблятіф наголосив, що у Криму триває інформаційна війна, особливо проти кримських татар. Зокрема, на півострові поширюють інформацію про те, що у представників кримськотатарської спільноти забиратимуть половину землі на суспільні потреби.

«Ми отримуємо сигнали із середини так званої кримської оборони, козацтва, що в цьому середовищі панує невдоволення, оскільки їм обіцяли дати можливість розправитися із татарами, але зараз не дозволяють цього. Вже на побутовому рівні чути розмови, що незабаром у Криму буде багато вільних домів, що кожен зможе забрати те, що йому подобається.

Як елемент залякування, козаки та представники «Самооборони» ходять у наші поселення і демонстративно обирають будинки для себе. Це дуже неприємно, звичайно», – розповів Рустем Мамут оглу Аблятіф.

За його словами, наразі кримський народ не піддається провокаціям, не погоджується на співпрацю із окупантами, тому це загрожує етнічними чистками на півострові.

«Варто зазначити, що етнічна чистка, але наразі в м’якій формі вже розпочалась: своєрідна політика вичавлювання. Першими жертвами цієї чистки стали етнічні українці, яких залякують. Зараз на вулицях кримських населених пунктів небезпечно розмовляти українською мовою, бо ти відразу, як вони кажуть, – бєндеровець, фашист і екстреміст. Політологи, які раніше обслуговували Партію регіонів, а тепер обслуговують нову владу в Криму, спокійно кажуть, що «це не велика біда, мовляв, скільки там цих українців, хай собі їдуть в свою Україну», – зазначив кримський татарин.
Він додав, що майже усі активісти Майдану змушені були поїхати з Криму через погрози та залякування. Їхні телефони постійно прослуховували, атакували хакери.

Також Рустем Мамут оглу Аблятіф нагадав, що впродовж останнього часу в Криму зникли 9 людей, з яких 3 – військові.