Про це сьогодні пише The Guardian, нагадуючи, що за три роки окупації українського півострова багато кримських татар були арештовані.

Нідерландський правозахисник і політтехнолог Роберт Ван Форен вказує на те, що їх часто ув'язнюють в психлікарнях. «Кількість таких випадків суттєво зростала за останні кілька років. Зокрема, жертвами ставали кримські татари і українські активісти, які проти анексії», - сказав він.

Кримський юрист Еміль Курбедінов сказав, що за період з грудня до березня 10 кримськотатарських активістів відправили до психлікарні на півострові. Четверо з них досі там, а інших шістьох перевезли до в'язниці.

За словами Курбедінова, вони зіштовхуються з жахливими умовами у психлікарнях. «Деяких тримають в ізоляції і відмовляють у базових потребах, таких як доступ до туалету. Інших поміщають у палати з великою кількістю людей, які страждають від серйозних психічних розладів», - розповів він.

Юрист розповів, що кримських татар звинувачують у нібито співпраці з «екстримістськими організаціями» за їхні погляди на російські дії. В утриманні їм також забороняють спілкуватися з родиною чи зустрічатися з адвокатами наодинці.

«Усе це порушує міжнародний закон», - наголосив Кубердінов.

 

«Вголос»