Постанову підтримали 85 депутатів, інформує прес-центр ВР АР Крим.

У прийнятому документі зазначається, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим, виходячи з прямого волевиявлення народів Криму на референдумі 16 березня 2014, яке показало, що народи Криму висловилися за входження до складу Росії і, отже, за вихід зі складу України і за створення незалежної держави, керуючись Декларацією про незалежність Республіки Крим, прийнятої на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради Автономної Республіки Крим 11 березня 2014 і позачерговому пленарному засіданні Севастопольської міської Ради 11 березня 2014, постановляє:

1 . Проголосити Крим незалежною суверенною державою - Республікою Крим, в якій місто Севастополь має особливий статус.

Республіка Крим має намір будувати свої відносини з іншими державами на основі рівності, миру, добросусідства , інших загальновизнаних принципів політичного , економічного і культурного співробітництва між країнами.

Республіка Крим звертається до Організації Об'єднаних Націй, до всіх держав світу із закликом визнати незалежну державу , створене народами Криму.

2. З дня набрання чинності цієї Постанови на території Республіки Крим не застосовується законодавство України , не виконуються рішення Верховної Ради України та інших державних органів України , прийняті після 21 лютого 2014.

Законодавство України , крім зазначеного в абзаці першому цього пункту, застосовується на території Республіки Крим до відповідних нормативних актів Республіки Крим.

3 . Діяльність державних органів України на території Криму припиняється, їх повноваження, майно і грошові кошти переходять до державних органів Республіки Крим, визначеними Урядом Республіки Крим .

4 . З метою захисту прав і свобод громадян та суб'єктів економічної діяльності суди України на території Республіки Крим продовжують функціонувати , при цьому їх рішення, що стосуються застосування законодавства України на території Криму , не повинні суперечити цієї Постанови.

Вищими судовими органами на території Криму є відповідні апеляційні суди , що знаходяться на територіях Республіки Крим та міста з особливим статусом Севастополя .

5. Всі установи, підприємства та інші організації, що засновані України або за її участю на території Криму, стають установами, підприємствами та іншими організаціями, заснованими Республікою Крим.

6. Державна власність України, яка перебуває на день прийняття цієї Постанови на території Республіки Крим, є державною власністю Республіки Крим.

7. Власність профспілкових та інших громадських організацій України, що знаходиться на день прийняття цієї Постанови на території Республіки Крим, є власністю підрозділів відповідних організацій, що знаходяться в Республіці Крим, а якщо таких немає - державною власністю Республіки Крим.

8. Республіка Крим в особі Верховної Ради Автономної Республіки Крим звертається до Російської Федерації з пропозицією про прийняття Республіки Крим до складу Російської Федерації як нового суб'єкта Російської Федерації зі статусом республіки.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня його прийняття.

Нагадаємо, 14 березня Турчинов підписав указ про припинення дії постанови «Про декларацію про незалежність АР Крим і міста Севастополя». Указ набуває чинності з дня публікації. В указі зазначено, що положення вищезгаданого нормативно-правового акта Верховної Ради АРК не відповідають Конституції України та Конституції Криму.

Також окружний адміністративний суд Києва зупинив дію постанови Верховної Ради АР Криму щодо призначення місцевого референдуму. Проте референдум таки відбувся. За результатами підрахунку голосів на 100% дільниць на референдумі 96,77 % кримчан проголосували за приєднання Криму до Російської Федерації.