26 грудня в Рівному побувала голова ради підприємців України, народний депутат Ксенія Ляпіна. Вона провела зустріч з представниками бізнесових кіл Рівненщини. За її словами, нині в подоланні негараздів, які переживає суспільство, провідна роль відводиться підприємцям. Вони повинні підказувати владним структурам, як сприяти розвитку бізнесу та наповненню бюджетів різних рівнів.

З приходом нових людей до керівництва державою, як каже Ксенія Ляпіна, мало що змінилося. »Неефективна система державної влади. Особистості змінюються, система – ні, – каже Ксенія Ляпіна. – Ніколи Рибачук чи прем’єр не будуть «кришувати» чийсь бізнес, а «хвостики» ж залишилися. Система живе, розміри хабарів зросли втроє, але той, хто їх дає, не отримує, на відміну від попередніх часів, ніяких гарантій».

Для того, аби ліквідувати проблемні питання, Ксенія Ляпіна радить підприємцям активніше впливати на процедуру прийняття законів. За її словами, ми не навчилися жити в умовах свободи й це особливо відчувається у бізнесі. Вона радить проаналізувати дозвільну систему. На її думку, законодавче підґрунтя мають лише 10-15 дозволів від тієї кількості, що видають чиновники. Голова ради підприємців України радить у найближчому часі прийняти закон щодо впорядкування проведення перевірок та виробити напрацювання стосовно того, якою має бути сучасна промислова політика в Україні.

ЗІК