Як повідомляє ЛІГА.net, розгляд ведуть у формі усного слухання. Суддя-доповідач у справі – Олександр Литвинов.

Нагадаємо, 22 грудня 2015 року Верховна Рада направила президентський проект змін до Конституції до Конституційного суду для надання висновку про відповідність статтям 157 і 158 Конституції України.

Як повідомив, представляючи документ, представник Президента у Верховній Раді Степан Кубів, проект відповідає міжнародним стандартам і враховує висновки Венеціанської комісії.

Зокрема, повноваження щодо призначення та звільнення суддів безстроково передають від Верховної Ради Вищій раді правосуддя. Рада складатиметься з 21 члена. 10 з них делегуватиме з'їзд суддів, по 2 – парламент, з'їзд адвокатів, конференція прокурорів, з'їзд вищих навчальних та наукових закладів. Голова Верховного Суду входить до складу Вищої ради правосуддя автоматично.

Передбачено призначення на посади на конкурсній основі. Невиконання суддею обов'язку пояснити походження свого майна тягне за собою звільнення. Повноваження давати згоду на затримання судді передають Вищій раді правосуддя. Суддю можуть затримати без такої згоди, якщо його затримано при скоєнні тяжкого злочину.