На третій тур престижного міжнародного турніру «Кубку Карпат», окрім господарів, приїдуть ще три команди учасниці – збірні Молдови, Польщі та Словаччини. Оскільки тур у Львові буде уже передостаннім, усі команди зроблять усе можливе, аби покращити своє турнірне становище і подарувати справжнє видовище вболівальникам.

Субота, 27-ого вересня, для львівського водного поло буде історичною датою. Нещодавно утворений «Кубок Карпат» пройде у Львові вперше. З метою прогресу ватерпольної команди «Динамо» та зокрема її перспективних молодих гравців, а також популяризації такого виду спорту як водне поло, керівництво львівської команди в особі віце-президента федерації водного поло України Олександра Свіщова давно планувало зробити міжнародний турнір такого рівня. На щастя, ще у березні цього року «Кубок Карпат» у польській Дембіці взяв свій історичний старт.

За домовленістю усіх сторін, усі збірні, які здебільшого представляють клуби зі Львова, Кишинева, Лодзя та Кошице, не виставлятимуть на матчі гравців-легіонерів. Для багатьох колективів цей турнір є хорошою можливістю побачити на практиці найближчий резерв своєї команди. Львівське «Динамо» не буде винятком. У цьому турі, як і попередніх, за «динамівців» не виступатимуть легіонери. Більше того, ватерпольний клуб «Динамо» повністю відмовився від послуг іноземних гравців. За словами головного тренера львів’ян Ігоря Зінкевича, потрібно давати дорогу молодим ватерполістам і вочевидь у суботу та неділю ми побачимо дещо оновлений склад діючих чемпіонів України та володарів національного Кубка.

Оскільки після двох турів чемпіонату львів’яни набрали 18 очок з 18-ти можливих, звісно ж, фаворитами усі назвуть саме львів’ян. Утім, тут є і інша сторона медалі. Підопічним Ігоря Зінкевича перемагати не є необхідно, оскільки очковий запас є великим. Уже можна говорити з великою ймовірністю, що галичани у Кошице зіграють за 1-2 місце у так званих матчах до двох перемог. Утім, хто буде суперником львів’ян, сказати наразі важко. Найкращі шанси для цього поки у збірної Молдови.

Як би там не було, кожен гравець «Динамо» отримає персональне завдання від головного тренера Ігоря Зінкевича. Спрогнозуємо, що у трьох матчах «Кубка Карпат» у Львові більше побачимо у грі перспективну молодь не тільки львівського ватерпольного клубу, а ще й національної збірної України. Недаремно, в одному з своїх інтерв’ю головний тренер молодіжної збірної України Євген Наумчик відзначав, що львівський кістяк молодіжної збірної у недалекому майбутньому стане кістяком національної команди.

Головний суддя змагань Лукаш Яроховський також не в одному з своїх інтерв’ю не приховував того, що турнір дуже швидко стане популярним і буде чимало команд, які схочуть до нього приєднатися.

«Якщо ми зробимо усе так як плануємо, то є варіант і розширення до змагань до шести команд, але є одне але… Це фінансування. Самі розумієте, що турнір у чотири команди це одні гроші, а у шість – інші. Зі спортивної сторони це питання вирішити можна, а от з фінансової – важко. Самі розумієте, що водне поло це не футбол і фінансування там зовсім не таке як хотілося б», - сказав Лукаш Яроховський.

На момент написання цього матеріалу не було відомо коли пройде останній тур міжнародного турніру «Кубку Карпат». Відомо лише, що він пройде у Кошице (Словаччина). Це питання організатори якраз і планують вирішити протягом 27-ого та 28-ого вересня у Львові.

Розклад ігор третього туру «Кубка Карпат» дивіться ТУТ.

Богдан Пастернак, «Вголос»