До Кабінету Міністрів України останнім часом надходить велика кількість листів від благодійної організації Президентський фонд Леоніда Кучми “Україна” з резолюціями від його керівництва: “Надсилаю за належністю звернення громадян, які звернулись до фонду”.

“Щоб опікуватись благодійними громадськими організаціями, треба мати досвід та бажання, а також знати чинне законодавство. Складається враження, що Леонід Кучма, створивши благодійний фонд, виявився не готовий до такої непростої роботи, як очолювати Президентський фонд Леоніда Кучми “Україна”, - заявив віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних та соціальних питань Микола Томенко.

Віце-прем’єр-міністр звертає увагу, що “ця організація не є структурою влади, а Леонід Кучма навіть не є народним депутатом України, щоб “за належністю” розсилати подібні документи до Уряду. Але проблема навіть не у процедурі направлення цих звернень, а у тому, що громадяни просять допомоги не від Уряду, а звертаються виключно до меценатів, благодійників та багатих людей, які фінансують організацію Леоніда Кучми. До цих звернень Уряд не має жодного відношення. Так, наприклад, громадяни пишуть, що вони голосували за Віктора Федоровича Януковича, а також завжди підтримували Леоніда Кучму і хочуть, щоб він їм допоміг”.

Микола Томенко зазначив, що “Уряд завжди готовий допомагати всім громадянам нашої країни. Але якщо люди звертаються до Леоніда Кучми як до колишнього президента або як до керівника багатої меценатської організації, а фонд не в змозі вирішувати їхні проблеми, то, певно, цю установу треба ліквідувати, а не пересилати звернення “за належністю” до Уряду”.

І-Репортер