Сьогодні у приміщенні Фонду "Україна" в рамках проекту "Обдаровані діти" Леонід Кучма зустрівся з Сергієм Карякіним, котрий увійшов до Книги рекордів Гіннеса як наймолодший гросмейстер у світі.

Засновник Фонду "Україна" Кучма нагородив юного гросмейстера стипендією та посвідченням стипендіата Фонду, повідомили у прес-службі Фонду.

За словами Карякіна, щомісячну грошову винагороду від Фонду „Україна” він витрачатиме на підготовку до чемпіонату світу з шахів.

Як зазначають у прес-службі Фонду, на Всесвітній шаховій олімпіаді 2004 року в м. Пальма-де-Майорка Карякін у складі збірної України отримав звання олімпійського чемпіона. Показавши там найкращий індивідуальний результат серед усіх учасників, шахіст був нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня та почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Іменних стипендій, як чемпіон України на олімпіаді, юнак не отримав лише тому, що шахи офіційно не належать до олімпійських видів спорту.

За словами матері Сергія – Тетяни Карякіної, незважаючи на вагомі досягнення її сина, у нього й досі немає спонсора. А для підготовки до чемпіонату світу з шахів необхідно займатися з провідними міжнародними тренерами та гросмейстерами. Поки що, за її словами, Сергій грає в шахи переважно на комп'ютері. Шахіст сподівається, що стипендії, надані Фондом "Україна", відкриють йому значно ширші можливості стати другим українським чемпіоном світу з шахів.

Окрім перемог міжнародного рівня Карякін має безліч всеукраїнського рівня. Зокрема, у 1999 р. – чемпіон України і Європи до 10 років; у 2000 р. – чемпіон України до 12 років; у 2001 р. – чемпіон України до 14 років; у 2005 р. – переможець Всеукраїнського конкурсу "Гордість країни" у номінації "Власне досягнення", кращий спортсмен Криму 2004 року, переможець міжнародного шахового турніру в Голландії.

Важливу роль у зростанні спортивної майстерності Карякіна відіграла співпраця з Русланом Пономарьовим – у 2002 році Сергій був секундантом чемпіона світу.

УНІАН