Колишній Президент України Леонід Кучма вважає “фантастикою” заяву американського фінансиста Джорджа Сороса щодо порад Президента Росії Володимира Путіна застосувати силовий сценарій в Україні під час масових акцій протесту у ході виборів Президента в 2004 році. Як повідомила прес-служба фонду Кучми "Україна", про це він сказав в інтерв'ю журналістам, коментуючи відповідну заяву Сороса. "Мені цікаво, щоб він послався на те джерело – звідкіля він таку інформацію взяв і оприлюднив на весь світ. У мене є тільки одне припущення – напевно, він користувався плівками Мельниченка. Років на десять такий запас є – на всі випадки життя України, і не тільки України", - зазначив Кучма.

На запитання журналістів, навіщо Сорос оголосив таку інформацію, Кучма сказав: "Не знаю. Це питання до нього. Я думаю, що з такими речами не треба шуткувати, бо, ви зрозумійте, що по телефону Президент Російської Федерації радив застосувати силу. Тим більше, він порадив, виявляється, Президенту Узбекистану. Але, правда, я не вірю, що в Кремлі є свій Мельниченко, щоб знати таємниці переговорів Президентів двох країн". "Я думаю, що це з галузі фантастики, насамперед, ну і галузі політики", – додав Кучма.

Коментуючи своє ставлення до впровадження в Україні адміністративно-територіальної реформи, Кучма підкреслив, що до цього питання потрібно підходити дуже виважено. "Від того, що об'єднаємо райони, об'єднаємо селищні ради, від того ні бібліотек більше не буде, ні шкіл більше не буде, ні взагалі багатшими ми не будемо. Тому треба над цим працювати, треба вивчати громадську думку", підкреслив екс-президент. ї

УНІАН