Колишній Президент України Леонід Кучма піддав критиці нинішню політичну ситуацію в Україні, що будується за принципом паплюження попередньої влади.

Про це він заявив сьогодні в інтерв'ю журналістам у фонді "Україна".

"Ми не навчилися, і в цьому напевно є частина моєї провини, що ми й досі велику політику будуємо на паплюженні попередньої влади", - сказав він.

На його думку, це свідчить про збереження ознак ще радянської системи управління. "Ми вважаємо, що чим більше бруду вилили на попереднього Президента… я переконаний, що перші 100 днів (нової влади) головна увага була прикута до мене. Я тільки можу порівняти це з практикою Геббельса: чим більше неправди, тим більше люди вірять. Так і сьогодні в політиці, так в ідеології і пропаганді", - наголосив Кучма.

Він піддав критиці практику, коли до правоохоронних органів запрошуються політики через засоби масової інформації. Кучма також уточнив на прохання журналістів, що він двічі давав свідчення прокуратурі – один раз у справі загибелі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка і загалом у справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, а другий раз щодо того, коли він як Президент підписав указ про звільнення заступника глави СБУ Володимира Сацюка.

Відповідаючи на запитання, чи може бути створений в Україні клуб президентів, Кучма відзначив, що поки про це казати передчасно, враховуючи рівень відносин між його потенційними членами.

Водночас, окреслюючи період свого президентства, він висловив переконання, що за весь цей період його попередник на цьому посту Леонід Кравчук "почував себе затишно, сни йому не снилися кошмарні". Але Кучма визнав, що з початку він дивився на Кравчука "не як на партнера, а як на суперника, і це також природно, хоча ту президентську кампанію, на його думку, не можна порівнювати з останньою президентською кампанією.

На запитання журналістів, за кого він голосував на останніх президентських виборах, він вкотре наголосив: "Не секрет, що я голосував за Януковича. Якби я сказав, що голосував за Ющенка, - ви б не повірили".

УНІАН