Співробітники Інституту масової інформації побоюються, що якщо екс-президенту Леонідові Кучмі були дані гарантії, то давалися вони навіть не Віктором Ющенком, а на міжнародному рівні при участі посередників, що приймали участь у переговорах у розпал "помаранчевої революції" в Україні. Про це повідомив директор ІМІ Сергій Таран. Він підкреслив, що це - тільки версія, що базується на результатах незалежного журналістського розслідування, проведеного разом з Національним союзом журналістів Великобританії й Ірландії, а також Міжнародною федерацією журналістів.

С.Таран підкреслив, що існує світова практика, коли при заміні авторитарного режиму більш демократичним у випадку загрози застосування сили авторитарному лідеру даються гарантії непідсудності в тому випадку, якщо він погодиться передати владау мирним шляхом. Зокрема, нагадав С.Таран, що Чаушеску і Мілошевич застосувавши силу, піддалися судовому переслідуванню, Шеварнадзе, відмовившись від силового варіанту - ні.
Представники ІМІ допускають можливість аналогічного розвитку подій в Україні, оскільки в даний момент справа Гонгадзе продовжує розглядатися лінійно. Не зачіпаються багато аспектів: наприклад, хто фальсифікував справу із самого початку, де в даний момент знаходяться плівки Мельниченко, хто керує інформацією, що міститься на них, і в такий спосіб може серйозно впливати на українську політику, хто політично виграв від цієї справи.

Також С.Таран відзначив, що іноді держава і суспільство мають різні позиції по тому самому питанню. Так, наприклад, Україна уникає різких заяв про порушення свободи слова, інших свобод у країнах Середньої Азії, тому що має там стратегічні державні інтереси.
У свою чергу, голова наглядацької ради ІМІ Ален Гіймоль нагадав, що справа Гонгадзе є своєрідним тестом для України, а також про те, що Президент В.Ющенко пообіцяв довести цю справу до кінця.

ЛІГАБізнесІнформ