Зоозахисник, голова ГО «Зоозахисний фронт» Юрій Микитюк розповів «Вголосу», що цю невідповідність викрили випадково:  львів’яни, які опікують бездомними тваринами, вирішили показати потенційному інвестору ділянку землі, яка виділена під майбутній Муніципальний притулок для безпритульних тварин (4 га згідно Ухвали 1968 від 13. 12. 2012 р. ), але, коли приїхали за адресою, яка вказана в ухвалі, з’ясувалось, що там  є житловий будинок, оточений іншими будівлями. Сама ж  ділянка розташована  на відстані понад 1 км від вказаної в ухвалі адреси.

Передісторія

Про необхідність будівництва притулку для бездомних тварин у Львові говорять уже багато років. Пристановище  для тварин-безхатьків обіцяли збудувати ще до чемпіонату з футболу Євро-2012,  але, традиційно, це були слова на вітер.

Однак вже після проведення єврочемпіонату у мерії урочисто заявили, що у Львові будуватимуть комплексний притулок для тварин. У межах притулку запланували звести крематорій та ветеринарну клініку, у якій лікуватимуть і безпритульних, і домашніх тварин. У комплекс мають увійти 600 вольєрів для утримання тварин, ­ 500 – для собак і відповідно 100 для котів.

Для розробки проектно-кошторисної документації будівництва муніципального притулку для безпритульних тварин на сесії ЛМР 12 липня 2012 року виділили 700 тис. грн. Виконавцем і головним розпорядником коштів з розробки документації є Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради. 

Тоді ж начальник управління житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Юрій Голець заявив, що через два-три роки у Львові може з’явитися сучасний притулок для бездомних тварин, вартість якого понад 10 млн грн. Ці кошти у мерії сподівались взяти у меценатів, тож в кінці 2012 року навіть виділили землю для притулку.

«Земельна ділянка, яку нам тоді показали чиновники, є за межами житлового масиву, тож підходить для будівництва притулку. За кошти Євросоюзу була виготовлена проектна документація, тож залишилось лише чекати коштів на будівництво від влади чи інвесторів», – сказав Юрій Микитюк. 

Де ділянка?

Оскільки в Україні розпочалась важка соціальна та політична ситуація, а згодом  і війна, про будинок для бездомних тварин у Львові трохи призабули.

Згадали про нього лише у травні минулого року, коли на сесії міськради 68 львівських депутатів затвердили програму регулювання чисельності безпритульних тварин. Програма повинна бути виконана протягом 2015–2020 років, а її реалізація повинна здійснюватись виключно гуманними методами, що виключають жорстоке поводження з тваринами. Серед заходів програми, крім збільшення кількості міні-притулків для безпритульних тварин, підтримання функціонування існуючих притулків, є також пункт про будівництво муніципального притулку для безпритульних тварин на вул. Т. Шевченка, 366-а у Львові.

«Дізнавшись, що у міській раді мають «набагато серйозніші проблеми, ніж будівництво притулку для тварин», зоозахисники почали самі шукати інвесторів. Нещодавно один із меценатів зголосився, тож людина із нашого середовища вирішила поїхати, щоб подивитись на ту ділянку ще раз. Чоловік подивися на сайті міської ради робочий проект ухвали, де вказано адресу вул. Шевченка 366а, поїхав туди і був дуже здивований, адже Шевченка 366а – це гуртожиток у житловому масиві, біля якого навіть приблизно немає ділянки на 4 га», – розповів Юрій Микитюк.

«Я поїхав на те місце, яке нам показували після затвердження ухвали і з’ясував, що відстань між адресою вул. Шевченка 366а та виділеною ділянкою становить не менше кілометра. Припускати, що ділянку прив’язали до адреси, яка є на відстані майже кілометра від неї, я не хочу, тому підозрюю, що підлеглі Садового вдалися до якихось маніпуляцій. Тому разом із колегами та депутатами з’ясовуватимемо цю невідповідність і шукатимемо винних», – додав він.

У міській раді пообіцяли прокоментувати цю ситуацію, та  наразі мовчать.

Немає тварин – нема проблеми

Однак маніпуляції із ділянкою під будівництво притулку для тварин-безхатьків – не єдина їхні проблема у Львові.

Юрій Микитюк розповів, що є також багато негараздів у роботі ЛКП «Лев»  -  єдиного закладу у місті, який  може належно опікуватись безпритульними тваринами. Може, але не робить цього.

«Тварин викидають на вулицю з всілякими ранами в недолікованому стані, випускають на «волю» на другий день після внутрішньочеревної операції (стерилізації) та ін. Таку злочинну практику старанно і запопадливо впроваджує теперішня (призначена поза конкурсом) директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак, яку відкрито «кришує» зухвала і підступна начальник відділу кадрів Міської Ради Галина Бордун. Усі звернення зоозахисників до мера Садового із проханням  припинити знущання над тваринами наштовхуються на злочинну байдужість», – розказав зоозахисник.

Нагадаємо, у травні цього року волонтери ЛКП «Лев» також говорили про негуманне ставлення до тварин на підприємстві. Тоді активісти навіть заявили, що  у ЛКП «Лев» убили собаку на ім’я Крапелька. Щоправда, в комунальному підприємстві запевнили, що всіх тварин присипляють законно.

До слова, детальніше про ситуацію у ЛКП «Лев» можна прочитати тут: ЛКП «Лев»: лікування безпритульних тварин чи вбивства?» 

Леся Бурбан, «Вголос»