Про це В. Куйбіда заявив сьогодні в коментарі журналістам, передає ЛІГАБізнесІнформ.

«Я прочитав це (повідомлення про надання Данилишину політичного притулку в Чехії, - ред.), І для мене це стало несподіванкою. Особисто я ідентифікую себе з цією державою, і я хотів би бути тут при будь-яких обставин. Враховуючи те, що в ситуації, яка склалася сьогодні, моя присутність тут ще більш важлива, ніж тоді, коли тут усе гаразд. Але я не збираюся кидати камінь у бік Данилишина», - сказав Куйбіда.

В. Куйбіда пояснив, що подібне рішення кожен для себе приймає самостійно. Особисто йому нинішні події в Україні нагадують ситуацію сторічної давності, коли значна частина української інтелігенції емігрувала, в тому числі і в Чехію.

Відповідаючи на уточнююче питання журналістів, чи розглядає він можливість звернення за політичним притулком, В. Куйбіда зазначив: «Я належу до родини, яка протягом багатьох десятків років боролася за відновлення української незалежної держави, тому мій відхід з Україною став би зрадою моїх батьків. Тому я такого не розглядаю».

Нагадаємо, СБУ звинувачувала В. Куйбіду у порушенні законодавства при призначенні без конкурсу начальника Держархбудконтролю у Рівненській області. У свою чергу, екс-міністр наполягав, що діяв виключно в рамках закону і ця справа є замовним.

13 грудня Шевченківський районний суд Києва закрив провадження у справі екс-міністра В. Куйбіди, але прокурор вніс на нього протест. Сьогодні справа переглядає Апеляційний суд Києва. "Я вважаю, що вони просто далі продовжують мене переслідувати", - сказав В. Куйбіда.