Про це повідомила прес-служба МВС.

За результатами перевірки слідчими вже розпочато одинадцять кримінальних проваджень.

«Після проведення Міністерством внутрішніх справ України перевірки паливно-енергетичного комплексу, зокрема й провідних його приватних структур, стало зрозуміло, що без сприяння вищого керівництва держави щодо вчинення злочинних дій по контрабанді бензину, невиплаті податків та акцизів, в яких неодноразово звинувачувався Курченко, досягти такого «результату» неможливо», - сказано в повідомленні.

Установлено, що чотирма компаніями цієї групи (ТОВ «Зовнітрансгаз», ДП«Петрол», ПМП «Петрол-ФОРВАРДІНГ» та ПП «Армада-Плюс») протягом 2012-2013 років ввезено на територію держави нафтопродуктів на суму 25 мільярдів гривень для їх переробки, як давальницької сировини, та подальшого «реекспорту» за кордон. Але фактично продукція була реалізована на території держави без митного оформлення та сплати податків і зборів, від чого бюджет втратив близько 7 мільярдів гривень.

Для припинення злочинної діяльності та повернення коштів в державу, вже накладено арешти на близько 60 тис. тон паливно-мастильних матеріалів та передано їх для зберігання до державних органів. Проводиться робота щодо недопущення незаконного переходу права власності на ПАТ «Одеський НПЗ» та ТОВ «Всеукраїнський промисловий союз» до інших суб’єктів господарювання, перед якими нібито є кредиторська заборгованість.