Як прогнозує аналітик Вадим Іосуб, в кінці цього тижня курс долара може опуститися до 25,5 гривні, пише «Сегодня».

«На цьому тижні ми не бачимо причин для зміни діючої тенденції, і гривня, цілком ймовірно, продовжить зміцнюватися. Офіційний курс долара і його вартість на міжбанку може опуститися в район 25,5 гривні, а готівковий долар в банках буде котируватися близько 25,5/25,7 гривні», – прогнозує Іосуб.

Як зазначає експерт, спочатку цього тижня Національний банк оголосив аукціон з купівлі на міжбанку 50 мільйонів доларів. Це підтверджує стійке перевищення пропозиції валюти над попитом на ринку. У цих умовах НБУ змушений згладжувати надмірне зміцнення гривні. Нагадаємо, що з попереднім аукціоном з купівлі валюти НБУ виходив рівно тиждень тому, в минулий понеділок, 7 серпня, причому на ту ж суму – 50 мільйонів доларів.

До слова, влітку також спостерігається і зниження цін – дефляція. Головна причина такої тенденції – новий урожай сільгосппродукції, який призводить до здешевлення овочів і фруктів.

«За 17 років, починаючи з 2000 року, в серпні дефляція спостерігалася 11 разів. Поточний рік, найімовірніше, не стане винятком, і можна буде очікувати зниження цін в серпні в порівнянні з липнем на 0,2-0,5%», – розповідає Вадим Іосуб.

 

«Вголос»