Портрети принцеси Діани, Міка Джаґера, Бріджит Бардо і багатьох інших зірок можна побачити в Парижі, на виставці Енді Ворхола. Серед 250 робіт помітні портрети й менш знаних осіб, власне художник колись говрив – “кожен буде мати свій квадрат слави”.

Ретроспективна виставка в паризькім Grand Palais включає роботи, котрі були створені в період від початку 60-х років до 1987 року, року смерті митця. Тут використано типову для Ворхола техніку сериграфії, в яких представлена ціла серія візерунків з портретів відомих осіб.
 
Серед моделей – зірки кіна, мистецтва, моди, політичні особи. Але поруч з Елвісом Престлі, Ліз Тейлор, Мао Дзедуном, самим Ворхолом можна побачити портрети другорядних акторів та знаних колекціонерів.
 
За спостереженням ЗМІ, в Grand Palaisнемає портрета відомого законодавця моди, дизайнера Ів Сен Лорана, який куратори виставки на прохання колишнього партнера дизайнера вилучили з експозиції. П’єру Бергу не сподобалося те, що портрет Ів Сен Лорана знаходився в частині експозиції з назвою ”Blask”, між дизайнерами маловідомими, а не в гроні великих митців.
 
Виставку французи організували за підтримки американського музею, що у Пітсбурзі. В Парижі можна також переглянути іншу виставку Ворхола, яка знаходиться у галереї MaisonRouge, де показано його телевізійну творчість, котрою художник займався з кінця 70-х у Нью-Йорку.
 
 tvp.info
 
фото: gazeta.ua