Спостерігаючи останні кілька днів за погодою у Львові, складається враження, що квітень пішов у відпустку, а підміняють його на посаді то лютий, то травень по черзі. Прогнози синоптиків змінюються кожні кілька годин. 

Такій непостійності львівської погоди навесні не варто дивуватися. Народна прикмета стверджує, що «стійке тепло настає лише тоді, коли ластівки починають будувати гнізда». Оскільки ластівки прилітають на початку квітня, то на довгождане тепло залишилось чекати не так вже й довго. Ще в народі існує прикмета про те, що «у квітні погода один день блисне, а сім днів кисне». 

А синоптики Львівського Гідрометцентру прогнозують, що у квітні 2012 року у Львові погода буде така: середньомісячна температура становитиме на рівнині  10,  а в горах – 7 градусів тепла. Очікувана кількість опадів на рівнині – 30 мм, в горах – 55 мм. 

«Таким чином квітень 2012 року на Львівщині очікується з температурою дещо вищою за норму та недостатньою кількістю опадів. У багаторічному розрізі із небезпечних явищ природи найбільш характерними для цього місяця є нічні заморозки, в окремі дні спостерігаються тумани, сильний вітер і перші грози», – пояснила провідний синоптик  Львівського Гідрометцентру Лариса Луцан. 

Вона додала, що за останні десять років дуже холодних квітнів не було. Лише у 2003 році температура була нижчою за норму на 0,5 градуса. Дуже теплим був квітень 2009 року, коли температура повітря становила + 10,8 , а це на 3,1 вище за норму.

Якщо ви все ж не довіряєте прогнозам синоптиків, і не вірите в те, що квітень цього року буде теплим та без дощів, можете прогнозувати погоду у Львові, користуючись народними прикметами. 

Ніхто не стане сперечатися, що в місті досить важко визначати погоду за прикметами, оскільки тут не так легко побачити чи «закурілася ліщина», чи розпустився дуб, чи зазеленів березовий гай. 

Однак є частина прикмет, на які можна орієнтуватися для визначення погоди у бетонних джунглях. До прикладу, у Львові можна поспостерігати за хмарами. У народі кажуть, якщо купчасті хмари надвечір не зникають, то погода погіршиться, задощить.

Ще кажуть, що у квітні ранковий туман віщує ясну погоду. Однак варто звернути увагу на те, як зникає цей туман: стелиться по землі — на ясну погоду, піднімається вгору — на негоду.

Якщо падає дощ, можна визначити чи надовго він, придивившись до краплин: квітневий дощ, який починається з великих краплин, ненадовго.

У містах, зазвичай, не бракує ворон та галок. Спостерігаючи за їхньою поведінкою, також можна спрогнозувати погоду: галки сідають на верхів'я дерев -  до тепла, а ховаються всередину - на мороз.

Для тих, хто безпомилково вміє визначати напрямок вітру, раджу звернути увагу  на таку прикмету: якщо у квітні вітер дме з південного заходу - чекай тривалої негоди.

Коли ж на вулиці хмарно, а вітер помірний можна впевнено говорити, що заморозків вночі не буде. Приморозками у квітні зазвичай закінчуються ясні ночі. 

7 квітня - одне з найбільш шанованих і яскравих народних свят - Благовіщення. З цим святом також пов’язано дуже багато прикмет. 

Кажуть, яка погода на Благовіщення, така буде і на Великдень. Туманний ранок на це свято віщує повінь на річках. А Благовіщення без ластівок прогнозує  холодну весну.

Ще в народі кажуть, що 21 квітня сонце зустрічається з місяцем.  Якщо у цей день добра погода - буде погоже літо, а якщо негода літо буде  холодне і дощове. 

За народними прикметами можна визначити погоду не лише на квітень, чи травень, але й на весь рік. Тож сміливо поєднуйте приємне з корисним: і за природою спостерігайте, і прогнози погоди у Львові складайте. 

Джерело: ТСН