До Львівського міського виборчого штабу БЮТ звернувся виконавчий директор Галицької Ліги Віталій Новосад з проханням про те, щоб за підтримки Блоку Юліі Тимошенко провести фестиваль україномовного КВНу, який проводиться в нас вже другий рік.

Як відомо, програма Юлії Володимирівни „Український прорив” передбачає активну підтримку як молодіжних ініціатив, так і української мови, тому Львівський міський штаб БЮТ погодився долучитися до проведення цього заходу.

Проте, після того, як кошти, призначені на проведення фестивалю україномовного КВН вже були перераховані на рахунок Асоціації КВН Галичини, на виконавчого директора Галицької Ліги Віталія Новосада почав здійснюватися тиск з боку Львівського штабу НУНС.

Як розповіла кореспондентові «Вголосу» член партії ВО «Батьківщина» керівник прес-служби Галицької ліги КВН Ольга Вітак, «Віталій Новосад розповів мені, що на нього тисне «Наша Україна» і передав їхні слова: «Ми (НСНУ – Вголос) вже рік як вас підтримуємо і даємо вам гроші, а якщо ви будете проводити свято під егідою Б”ЮТ, то у відповідь ми всі ваші рахунки заблокуємо».

«Мені не зрозуміло, - продовжила пані Вітак, – чому «Наша Україна» стверджує, що це вона дає гроші, адже гроші надходять з управління у справах сім”ї та молоді Львівської ОДА і ЛМР». Що це, якщо не пряме, відверте і недвозначне застосування адміністративного ресурсу з боку БНУНС?

Яким чином БНУНС збирається впливати на владу пані Вітак не знає, але наводить пряму мову від представників «мегаблоку демократичних сил»: «Якщо ми не перші, значить свята і зовсім не буде, бо під егідою БЮТу такий захід проводити не можна».

Чому не можна проводити цей захід під егідою БЮТ і як узгоджується такка практика із заявами БНУНС про «партнерськіі стосунки» з БЮТ, мабуть не зміг би пояснити і сам губернатор Львівщини керівник Львівського обласного штабу НУНСОвців Петро Олійник.

Наразі тільки цілком очевидно, що діла пропрезидентської політичної сили на Львівщині дуже різко розходяться з її ж заявами про чесну боротьбу, високоморальність, партнерські стосунки і т. д і т. п. 

Як заявила пані Вітак, «Мене дуже підвели, бо фактично БЮТ мав провести цей захід і попередня домовленість вже була погоджена, гроші поступили на рахунок. Але коли я дізнадася про умову, поставлену НУНС, то сказала Віталію Новосаду, що працювати з Галицької лігою я вже більше не буду».

У відповідь мені сказали: «Дуже шкода».

«Тепер я можу сказати лише те, що такий КВН, який зараз проводиться перетворюється на політику, причому на грязну політику, бо тиснути на такі молодіжні організації не можна».

Примітка:
Ольга Вітак – керівник прес-служби Галицької ліги КВН, член правління Асоціації ліги КВН Галичини, член партії ВО «Батьківщина», заступник з організіційних питань у Львівському міському виборчому штабі БЮТ.