Таку думку висловила виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська під час засідання на тему «Результати реєстрації в ЦВК кандидатів-мажоритарників на Львівщині: козаки та козачки», інформує кореспондент Вголосу.

«Сьогодні виборець чітко розуміє, що єдина цінність для кандидатів у депутати – це дістатися до влади, або залишитись біля «корита». Водночас політичні партії намагаються нав’язати людям ціннісну площину виборів. Відтак мовне питання – це один із варіантів мобілізувати електорат», – пояснила Оксана Дащаківська.

Вона висловила думку, що в випадку, якщо мовний закон перестане цікавити людей, тобто виконувати об’єднавчу функцію, партія влади може винести на розгляд парламенту інші проекти, аж до федералізації держави.

«Зараз виборця фактично викидають із виборчого процесу: йому відводять виключно роль гвинтика механізму, який ставить у кабінці галочку. Виборець починає це дуже добре розуміти, тому політичні сили намагаються нав’язати йому якісь цінності, за які потрібно боротися», – зазначила експерт.

Політолог, доцент Львівського національного університету ім. Івана Франка, кандидат політологічних наук Юрій Шведа додав, що саме навколо Закону «Про засади державної мовної політики» буде будуватися виборча кампанія більшості політичних партій.

«Мова йде не про прийняття якоїсь речі, яку сьогодні прийняли, а завтра забули. Тут йдеться про Закон, який змінює формат існування сутності даної держави: чи ми говоримо про національну державу Україну, чи про певний сурогат, в якому українського залишається в рамках гетто, в рамках Галицького регіону», – сказав Юрій Шведа.

Нагадаємо, вчора, 7 серпня, Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про засади державної мовної політики».