Комітет виборців України непокоїть ситуація, яка склалась у ДВК зі складанням списків виборців.
Про це розповіла сьогодні на прес-конференції керівник прес-служби ЛОГО КВУ Оксана Дащаківська за результатами гарячої лінії, яку проводить ЛОГО КВУ.
Оксана Дащаківська наголосила на тому, що процедура уточнення списків виборців сьогодні є майже неможливою, оскільки більшість ДВК не працюють.
Значна кількість виборців телефонують з тим, що вони не зареєстровані у Львові в силу тих чи інших обставин, а тому не будуть включені у списки виборців. Частина людей взагалі не перереєстровані ніде в Україні. „Це сталося, тому що вони продали десь квартиру, а не встигли купити іншу, тому не зареєстровані чи вибралися з одного місця проживання, але не зареєструвалися ще на іншому”, ― пояснила вона.
Оксана Дащаківська повідомила, що з 5 по 11 жовтня на гарячу лінію ЛОГО КВУ надійшло 62 звернення. З часу існування гарячої лінії, за її словами, за останній тиждень зафіксовано найбільше телефонних дзвінків. „Коли виборча компанія стосувалась кандидатів в президенти, формування дільничних виборчих комісій виборці телефонували менше. Коли справа дійшла до віддання свого голосу до вибору кількість дзвінків значно збільшилась”, ― зазначила вона. Більшість звернень надійшло від пересічних виборців. Найбільше їх цікавила процедура уточнення списків виборців та місця знаходження дільниць.
ЛОГО КВУ реалізує програму захисту прав виборців під час проведення президентської виборчої кампанії 2004 року на Львівщині. Програму підтримує „Фонд сприяння демократії” Посольства США в Україні.