Комітет виборців України звернувся до Центральної виборчої комісії з вимогою відмінити окремі положення Постанови Центральної виборчої комісії від 10 листопада 2004 року №1177, відповідно до якого офіційні спостерігачі від кандидатів в президенти, які не набрали достатньої кількості голосів для включення їх до виборчого бюлетеня для повторного голосування не беруть участі у виборчих процедурах з підготовки та проведення повторного голосування 21 листопада 2004 року.
Про це йдеться у заяві КВУ, оприлюдненій сьогодні на прес-конференції ЛОГО КВУ.
У заяві КВУ, зокрема, зазначається, що відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії від 10 листопада 2004 року №1177 "Про Роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України "Про вибори Президента України" під час організації підготовки та проведення повторного голосування з виборів Президента України" офіційні спостерігачі від кандидатів на пост Президента України, які не набрали достатньої кількості голосів для включення їх до виборчого бюлетеня для повторного голосування та від політичних партій, виборчих блоків політичних партій, які їх висунули, не беруть участі у виборчих процедурах з підготовки та проведення повторного голосування 21 листопада 2004 року, їх повноваження у виборчому процесі припиняються з дня, наступного після дня встановлення результатів виборів Президента України 31 жовтня 2004 року.
„Дане Роз'яснення суперечить чинному законодавству, оскільки звужує дію статті 68 Закону України "Про вибори Президента України ", за якою "повноваження офіційних спостерігачів ...припиняються після встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів Президента України". Виходячи з ч.5 статті 11 Закону України "Про вибори Президента" "встановлення результатів виборів" відбувається і після повторного голосування: "У разі необхідності виборчий процес може включати також такі етапи: 1) повторне голосування; 2) підрахунок голосів виборців і встановлення підсумків повторного голосування та результатів виборів Президента України". Саме таке розуміння "встановлення результатів виборів" випливає з ч.І статті 84, ч.7 статті 85, ч.І статті 86 Закону України "Про вибори Президента України", — йдеться у зверненні.
КВУ трактує це як створення перешкод до спостереження за ходом виборчого процесу як в день голосування, так і під час підрахунку голосів на виборчих дільницях. „Відповідно до даного Роз'яснення, на виборчих дільницях можуть бути не більше 4 офіційних спостерігачів від кандидатів у Президенти - суб'єктів виборчого процесу, що полегшує можливість фальсифікацій у день повторного голосування”, — йдеться далі.
КВУ також звертається до суб'єктів виборчого процесу оскаржити рішення Центральної виборчої комісії у встановленому законодавством порядку.