Більша кількість військових навчань та підготовка до війни – це деякі з пріоритетів китайської армії, які на порозі нового року називає одна з китайських газет.

Газета народно-визвольної армії постулює підвищення боєздатності китайської армії в наступному році, що в контексті недавніх військових заяв у Китаї – викликає занепокоєння деяких експертів, передає Польське радіо.

У редакційному коментарі щоденної газети китайської армії було зазначено, що частіші маневри, а також підготовка армії до війни будуть головними пріоритетами китайської армії у 2019 році. Серед пріоритетів є й зміцнення партійних структур всередині армії.

Такі заяви можуть викликати занепокоєння в контексті Тайваню, який з точки зору влади Пекіна залишається «бунтівною провінцією».

Уряд у Пекіні заявляє, що прагне до «мирного возз’єднання» Китаю та Тайваню. Не виключає, однак, застосування сили у випадку такої необхідності. Зміцнення китайської армії викликає занепокоєння сусідів Китаю.

На думку експертів, яких цитує видання «South China Morning Post», військова риторика є лише частиною «напружування військових м’язів» Китаю в контексті більшої активності американської армії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.