Відповідний Меморандум про наміри підписали сьогодні, 22 вересня.  

У підписанні взяли участь фінансовий директор Китайсько-української аграрної компанії «Фанда» Сунь Чжидонг та  в.о. голови Чернігівської ОДА Сергій Журман.

«Ми маємо надзвичайно хорошу новину для нашого економічного сьогодення, адже в Україну заходить найбільша китайська інвестиція за 23 роки незалежності в розмірі $ 58 млн. Ці кошти будуть спрямовані на створення суперсучасного тваринницького і рослинницького комплексів. І, що важливо, їх отримає Чернігівська область, яка якнайбільше потребує інвестицій у розвиток. Для порівняння, загальна сума прямих китайських інвестицій, що надійшли в Україну за останні два десятки років, становить всього $ 20,3 млн.», – сказав голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко.

Агропромисловий проект розвиватиметься на території Чернігівської області Корюківського району, на базі сільськогосподарських підприємств ВСК «ім. Горького» та МКП «Злагода».

«Завдяки цій угоді ми перевернемо інвестиційну статистику Чернігівщини, а також зможемо забезпечити місцеве населення 1,5 тис. вискооплачуваних робочих місць та залучити передові технології у створення надсучасного тваринницького комплексу», – додав він.

План розвитку проекту, який передбачає чотири етапи: розвиток рослинництва ($17,5 млн. інвестицій) – зокрема, буде створено сучасну агрофірму для вирощування зернових культур і кормових трав; створення свинокомплексу ($12,5 млн.), де вирощуватиметься близько 50 тис. свиней у рік. Компанія працюватиме також над розведенням великої рогатої худоби ($25 млн.) – для цього буде зведено 4 комплекси ферм, у кожному з яких утримуватиметься 5 тис. тварин. Четвертим кроком на шляху до повноцінної реалізації інвестпроекту ($2,5 млн.) передбачено створення тепличного комплексу з вирощування овочів та їх переробки.