Про це пише EnGadget.

Alibaba раніше займалася робототехнікою, але зазвичай сфера її діяльності обмежувалась промисловими роботами для роботи на складі. Тепер компанія випустила робота, який може розпізнавати обличчя, прокладати тривимірну карту для пересування. По суті, G Plus – шафа на колесах, яка може спокійно переносити коробки, пакети з продуктами з магазину додому, а також виконувати якісь термінові замовлення.

Планується, що G Plus буде рухатися зі швидкістю до 12 кілометрів на годину, при цьому знижуючи її до 7 кілометрів в разі, якщо поруч будуть знаходитися люди або автомобілі. Зараз компанія тестує пристрій в Ханчжоу.

Схожу технологію тестує стартап Nuro – робот розрахований на доставку невеликих покупок до будинків замовників. У компанії говорять, що жоден живий кур'єр не зможе працювати так само швидко. Nuro планує забезпечити доставку покупок тільки на «останній милі». У планах стартапу немає складних логістичних завдань – тільки доставка від найближчого супермаркету до дверей замовника. Робот-кур'єр розрахований на кілька пакетів з покупками.

Ринок робототехніки стрімко розвивається. Недавно було створено пересувний автономний кіоск Robomat – робот-постачальник, який допоможе магазинам заощадити на відкритті філій. Або більш компактні роботи-листоноші від Starship Technologies. Є також компанії, які створюють роботів виключно для доставки їжі.