Після семи років співпраці з китайським виробником шахтної техніки «Sany» компанія ДТЕК закупила техніку в іншого китайського постачальника під документами «Sany».

Про негативний досвід співпраці з компанією Ріната Ахметова розповів глава компанії «Sany» Чжан Чжіхонь в інтерв'ю для «ЕП»: «Глава світового виробника шахтної техніки Чжан Чжіхонь: ДТЕК купувала китайський мотлох», – повідомляє «Економічна правда».

За словами глави компанії «Sany», особливо неприємним для компанії було те, що «цю техніку ДТЕК завезла в Україну і отримала дозвіл Держпраці на експлуатацію під нашими документами».

При цьому техніка, куплена ДТЕК, була майже вдвічі дешевша, ніж у «Sany».

«Нас це дуже здивувало. ДТЕК – велика компанія, але виглядає так, ніби вони шукають фарбовану в кустарних умовах, дешеву техніку в Китаї», – підкреслив представник компанії.

Він уточнив також, що не знає, чи була ця техніка стара чи нова.

Однак, додав він, «на шахтах Китаю така не використовується».

«Нам здалося, що вони стали дивитися не на якість, а на ціну», – додав глава «Sany».

Він також пояснив, що ДТЕК використала документи «Sany» для того, щоб отримувати дозволи на експлуатацію обладнання в Держпраці, оскільки на шахті діють підвищені вимоги до безпеки праці і до обладнання.

«Через це у нас з ними почалися дуже серйозні конфлікти. ТОВ «Сані Україна, важке обладнання» судиться з ними. Найближчим часом очікуємо рішення суду, яке зупинить дозвіл Держпраці і зобов'яже їх підняти обладнання на поверхню шахти», – резюмував глава китайської компанії.

Додамо, що ДТЕК Ахметова стає багатшим завдяки тому, що українці біднішають.