Як пише російське державне агентство ИТАР-ТАСС, про це свідчить лист з банку, який є в розпорядженні редакції.

На думку російських бізнесменів та експертів, відмова викликана страхом погіршення відносин з США у зв'язку з тривалою кризою в Україні.

Компанії, зареєстровані в Гонконзі або в офшорних зонах, можуть відкривати в ряді китайських банків рахунки, які виведені з-під валютного контролю китайських регуляторів. Ці рахунки є популярним механізмом розрахунків при торгівлі з Китаєм. Після оплати, що отримала товар компанія поставляє його російським партнерам.

Більшість посередницьких компаній, що беруть участь у цій схемі торгівлі між Росією і Китаєм, контролюється російськими власниками. Гонконг є частиною Китаю, але володіє широкою автономією і власною валютою.

«Ми з жалем вимушені вам повідомити, що ви повинні прийти до нас для того, щоб закрити ваш банківський рахунок. Оскільки ваша компанія має деяке відношення до Росії, ми не можемо більш вас обслуговувати», – йдеться в листі з «департаменту офшорних рахунків» китайського комерційного банку Ping An, адресованому комерційної компанії.

На сайтах ряду компаній, що спеціалізуються на відкритті офшорних рахунків в Китаї, висять оголошення про те, що надання послуг тимчасово припинено.