Рекордно суворе покарання за порушення державної політики народжуваності спіткало сімейну пару в місті Жуйань провінції Чжецзян на сході КНР. Успішні підприємці, які володіють цілою низкою компаній, маючи сина 1995 року народження, в лютому цього року стали батьками вдруге.

Однак, поява на світ доньки не залишилося непоміченою місцевою владою, які і наклали штраф у розмірі 1,3 мільйона юанів (205 тисяч доларів). Зазначимо, місто Жуйань, яке відноситься до міського округу Веньчжоу, вважається одним із найбагатших районів Китаю, через що місцевим жителям доводиться платити більше за порушення чинних правил. Згідно із чинними нормами, штраф за народження другої дитини обчислюється в розмірі від чотирьох до восьми середніх річних доходів жителів регіону, де відбувається порушення. Тому саме фінансова спроможність жителів Жуйань робить місто рекордсменом за розміром подібних штрафів.

Політика «Одна сім'я» - одна дитина реалізується в КНР із 1980-х років для контролю росту кількості населення країни. Незважаючи на труднощі, які вже виникають у демографічній ситуації, і стрімке старіння населення, влада поки не має наміру відмовлятися від поточної демографічної політики.

Джерело: ТСН