У випадку виявлення «нелегальної» інформації чи неправдивих відомостей, профіль або будь-яка інша сторінка такого користувача буде видалено без попередження.

Провайдери також зобов'язані передавати інформацію про використання нікнеймів владі, щоб та винесла міру покарання порушникам.

Раніше фактична цензура в китайському сегменті Інтернету практикувалася досить широко, однак найчастіше влада обмежувалася моніторингом. Тепер же вона має право офіційно видаляти пости тих користувачів, яких вважатимуть «нелегалами».

У парламенті країни зазначили, що коли громадяни використовують Інтернет, вони зобов'язані робити це у відповідності з поточними законами і Конституцією, щоб не завдавати шкоди інтересам держави, суспільства та інших громадян.

Агентство «Сіньхуа» підкреслює, що прийнятий законопроект — другий за рахунком про управління доступом до Інтернету, який Китай приймає з 2000 року. Тоді керівництво країни прийняло закон про підтримку безпеки Інтернету. Такі популярні сайти як Facebook, Twitter і YouTube в КНР заблоковані.

Альтернативою соціальним мережам і сервісам мікроблогів служить місцевий Weibo, де рік тому користувачів також зобов'язали реєструватися з використанням паспортних даних.

У Пекіні пояснюють, що новий закон прийнятий, щоб перешкодити поширенню анонімних наклепів, порнографії і паніки, яку навмисно сіють провокатори.

Джерело: BFM