Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

«Першого числа завод став на плановий ремонт, і ми припинили приймати як львівське сміття, так і київське. Зазвичай ремонтні роботи відбуваються упродовж серпня», – розповів під час прямого ефіру програми «У центрі уваги» на ТРК Київ директор КП «Київкомунсервіс» Євгеній Русін.

«За час дії домовленостей було завезено трохи більше ніж 6500 тонн сміття. Якщо брати ваговий баланс, за червень-липень завод спалив трохи більше ніж 42 000 тонн. Завдяки налагодженій роботі між міською владою та заводом «Енергія» ми не вийшли за рамки домовлених показників», – розповів він.

Столиця впродовж 6 тижнів допомагала у вирішенні проблеми з утилізації сміття зі Львова. Щоденно до Києва завозили до 200 тонн відходів, які сортували та надалі спалювали на заводі «Енергія» ПрАТ «Київенерго». Така допомога було тимчасовою і можливою лише у зв’язку з відпускною кампанією та сезонною зміною у морфології сміття.

Головним завданням в проявленій допомозі Львову було запобігти екологічній катастрофі. За правилами та нормами поводження з відходами, сміття мають вивозити щоденно. Будь-яка затримка з прибирання відходів може призвести до тяжких наслідків.

«Жодних фінансових затрат з бюджету Києва на утилізацію львівського сміття не було», – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, після пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі мер Києва Віталій Кличко погодився прийняти частину сміття зі Львова та утилізовувати його на київському сміттєспалювальному заводі «Енергія». 

Вивіз сміття до Києва міському бюджету Львова обійдеться у 25 мільйонів гривень за два місяці.