Голова фракції ВО «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк у коментарі кореспондентові «Вголосу» повідомив, що Київська міська рада стала 80-ю місцевою радою, яка підтримала вимогу до центральної влади якнайшвидше ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень.

«Столиця завжди була законодавцем моди, тому підтримка цього рішення стане вагомим аргументом для ВРУ і засвідчить, що Україна вимагає проведення невідкладних антиолігархічних змін.

Але мусимо сказати, що у Києві рішення ухвалювалося з боями і серйозним спротивом. Звичайно, ми вдячні депутатам, які підтримали деолігархізацію. Але річ у тім, що ті самі депутати нещодавно залишили ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, відповідно мільярди гривень, олігарху Ахметову. Ті самі депутати постійно голосують за забудови Фірташа, ті самі депутати дають преференції російському бізнесу. Нещодавно в Києві ще й оголосили про істотне підвищення вартості проїзду. Тепер проїзний місячний квиток тут коштуватиме удвічі дорожче, ніж у Варшаві, де рівень зарплат утричі вищий за український. Тому хотілося б, щоб окрім підтримання деолігархізації у цьому зверненні, вони проводили конкретні антиолігархічні дії», - зазначив Сиротюк.

Також голова фракції «Свободи» нагадав, що всі політичні сили, які сьогодні є в Парламенті і в Київраді, зокрема олігархічні, обіцяли деолігархізацію перед виборами. Відповідно, сьогодні вони не могли не підтримати проекту націоналістів, адже це стало б жорстким сигналом для електорату:

«Нам вставляли палки в колеса. На профільній комісії від нас вимагали виключити цілі законопроекти із переліку, правове управління дало негативний висновок, тобто проект ішов з великими боями. Але усвідомлюючи ризики, усвідомлюючи імпотентність ВРУ, яка не здатна провести деолігархізацію, Київрада таки підтримала це рішення. В будь-якому випадку, незалежно від мотивів депутатів, це важливий крок, бо він засвідчує, що олігарх – це ключова загроза держави, а деолігархізація – реформа, без якої не зміниться ніщо в Україні».

Разом з тим, за словами Юрія Сиротюка, нинішнє голосування Київради – це тільки початок процесу:

«Тепер дуже дивно виглядатиме, якщо ВРУ продовжуватиме ігнорувати антиолігархічні проекти, які можуть за лічені дні вирішити жахливу несправедливість в економіці, соціальній сфері, політиці та медіа, яку створили олігархи».

«Без проголосування законопроектів, які лежать у ВРУ, процес деолігархізації буде зірваний, - додав Сиротюк. - Щоб ми не змінювали, які б виборчі закони не приймали, у ситуації, коли олігархи володіють медіа, грошима і владою, - вони зманіпулюють всім. Антиолігархічний пакет – це позбавлення олігархів впливу на владу, на власність, на політику шляхом виборів, це комплексні речі, які слід впроваджувати в державі. Врешті, це обов’язок перед загиблими Героями і вимога Революції Гідності. А ще, це індикатор для виборців – на чиєму боці стоять політики в Україні: на боці українського народу чи купки олігархів?».

Додамо, що сьогодні відповідне рішення підтримали ще й кілька районних рад по всій Україні, зокрема:

- Гусятинська районна (Тернопільської обл.);
- Гощанська районна (Рівненської обл.);
- Миронівська районна (Київської обл.);
- Надвірнянська міська (Івано-Франківської обл.);
- Борщівська міська (Тернопільської обл.);
- Ніжинська міська (Чернігівської обл.);
- Сокальська районна (Львівської обл.).

Як уже писав «Вголос», 3 квітня у Києві щонайменше 20 тисяч націоналістів вийшли на Марш «За українське майбутнє без олігархів» з вимогою прийняття в Україні Антиолігархічного пакету перетворень. Тоді націоналісти передали свої вимоги Прем'єр-міністрові України Володимирові Гройсману, Голові Верховної Ради Андрієві Парубію та Президентові Петру Порошенку.

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок пояснював, що націоналісти вимагають два напрямки цих антиолігархічних законів: економічний і політичний.

«Економічний - це закони про деофшоризацію, про скасування приватних монополій, про впровадження податку на розкіш, про впровадження прогресивної шкали оподаткування, про припинення приватизації стратегічних підприємств і унеможливлення приватизації землі с/г призначення. Ми пропонуємо цілу низку законопроектів, які мають повернути у державну власність енергогенеруючі і енергорозподільні компанії, які сьогодні належать олігархам, завдяки яким у нас і ростуть ціни на комунальні послуги.

І політичний блок: закон про імпічмент Президента, закон про скасування депутатської, суддівської, президентської недоторканності, закон про прозору і просту процедуру відкликання депутатів, чиновників і суддів, закон про нове виборче право», - зазначав Тягнибок.