За ухвалення відповідного проекту рішення в цілому проголосували 80 депутатів при мінімально необхідному 61, повідомляють «Українські Новини».

«Встановити, що в Києві у всіх сферах обслуговування громадян вживається державна мова – українська. Представник послуг зобов'язаний поводитися і спілкуватися з отримувачем послуг (клієнтом) державною мовою. Перехід на іноземні мови можливий за бажання клієнта у разі, якщо представник послуг ними володіє. У всіх закладах сфери громадського харчування, торгівлі обов'язкова наявність меню державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів персонал зобов'язується пропонувати меню українською мовою і тільки на вимогу відвідувача надати меню на будь-якому іншому мовою», – сказано в проекті рішення.

Також пропонується звернути увагу підприємців, що надають послуги в сфері обслуговування споживачів на території Києва, на необхідність неухильного дотримання вимог статті 10 Конституції (державною мовою в Україні є українська).

Крім того, проектом пропонується встановити, що в Києві мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності є українська.

Якщо вивіска суб'єкта господарської діяльності є відображенням зареєстрованого товарного знака іноземною мовою, встановлення такої вивіски можливо лише з обов'язковим зазначенням її перекладу або транслітерації українською мовою великим шрифтом.

 

«Вголос»