Київрада висловила недовіру міністру фінансів Віктору Пинзенику, підтримавши пропозицію Київської міської ради профспілок.

Як повідомляє офіційний веб-портал Київської мівської влади, таке рішення Київрада прийняла на пленарному засіданні у зв'язку з ігноруванням міністром фінансів територіальної громади міста Києва щодо повернення міському бюджету боргу з державного бюджету.

Також Київрада вирішила “вважати, що прем'єр-міністр Юрій Єхануров самоусунувся від вирішення питання щодо захисту інтересів територіальної громади міста Києва”.

Крім того, Київрада має намір звернутися до Президента Віктора Ющенка з проханням прореагувати на невиконання центральними органами державної виконавчої влади вимог чинного законодавства. 

9 вересня ц. р. Київський міський голова Олександр Омельченко заявив, що Київ з державного бюджету не отримав більш як 900 млн. грн., з яких більше половини передбачено на дотації комунальним службам міста. Влада столиці не змогла самостійно вирішити питання повернення боргу з Міністерством фінансів та з Державним казначейством, після чого Омельченко подав позов до суду.

7 жовтня Господарський суд Києва зобов'язав Міністерство фінансів та Державне казначейство виплатити борг Києву - 971 млн. 344,9 тис. грн. - в один прийом.

Міністерство фінансів України оскаржило рішення Господарського суду Києва.

15 листопада Апеляційний господарський суд Києва відхилив скарги Міністерства фінансів України та Державного казначейства на рішення Господарського суду столиці про повернення місту більш як 971 млн. грн. додаткових дотацій з державного бюджету.

16 листопада в розмові з журналістами заступник голови КМДА, начальник Головного управління комунальної власності Ігор ЛИСОВ припустив, що зазначена сума боргу може бути зменшена за рахунок взаєморозрахунків між міським бюджетом та державним. На його думку, Київ може розраховувати на повернення, орієнтовно, 550-570 млн. грн.

Сьогодні, 24 листопада, Омельченко повідомив, що Києву повернуто борг з держбюджету у розмірі 547 млн. грн. За його словами, “Київська міська рада виграла суди, виконавча служба Міністерства юстиції видала наказ, і в примусовій формі з держбюджету стягнуто 547 млн. грн. до бюджету м. Києва”.

УНІАН