„Концепція керування й розвитку Києва, яку представив сьогодні Микола Томенко у вигляді програми БЮТ для столиці, є його особистою програмою кандидата в мери”, - заявив сьогодні після прес-конференції екс-віце-прем'єра член фракції БЮТ у Київраді, член партії „Батьківщина” і лідер „Форуму порятунку Києва” Віталій Комов.

На його думку, жодна з тез, озвучених Томенком, не був погоджена не те, що з киянами, але навіть із фракцій БЮТ у Київраді. „Як можна говорити про те, що це концепція БЮТ для Києва, якщо вона не обговорювалася в нашій фракції?”, - задається риторичним питанням Комов. Положення київської фракції БЮТ він уважає досить невизначеним, оскільки в неї потрапили люди, що не мають стосунку до „Батьківщини”, у той час як йому самому, члену партії Тимошенко ще з „дореволюційних” часів, довелося, чи ледве не вимагати прийняття у фракцію.

„Я не почув сьогодні глибокої й змістовної концепції майбутнього для Києва. Це набір розрізнених заяв”, - вважає Комов.

Особливо гострій критиці депутат-бютовец піддав намір Томенко провести шляхом інтернет-голосування референдум із приводу доцільності збільшення кількості депутатів у майбутньому складі Київрада до 120 чоловік.

По-перше, такий референдум не буде мати правових наслідків, - відзначає Комов. А по-друге, він упевнений, що збільшення чисельності депутатського корпуса повністю виправдано, оскільки депутат повинен працювати безпосередньо з виборцями, а чим більше буде депутатів, тим ефективніше кожний з них зможе вирішувати проблеми киян.

„Якщо зараз порушувати питання про те, що збільшення числа депутатів дасть навантаження на бюджет і на кишеню людей, те, звичайно, кияни проголосують за що завгодно - хоч за те, щоб у Київраді було всього 10 депутатів. Але потрібно враховувати більше важливі речі - і можливість достукатися до свого депутата, і проблему найбільш повного представництва в органі самоврядування всього спектра інтересів і думок жителів”, - пояснює свою позицію „бютівець” Віталій Комов.

Нагадаємо, що раніше голова фракції БЮТ у Київраді Олексій Євлах заявляв, що вся фракція виступає проти збільшення чисельного складу міської ради.

Обком з посиланням на Киев 2000