Експерти під час досліджень встановлять не лише відповідність акцизних марок встановленим зразкам, а й вміст речовини у пляшках, повідомляє відділ комунікації поліції Києва.

Зловмисникам, причетним до правопорушення, загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

До київської поліції надійшло повідомлення про фальсифікований алкоголь на одному зі складів у столиці. Правоохоронці провели першочергову перевірку, опитали заявника, встановили наявні ознаки підробки алкогольних напоїв та внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України.

Тимчасово виконувач обов’язків начальника слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів (детективи) Головного управління Національної поліції у м. Києві Максим Асланов розповів, що під час розслідування кримінального провадження була встановлена можливість незаконного розповсюдження в місця роздрібної торгівлі фальсифікованих алкогольних напоїв, що становлять загрозу для життя та здоров’я людей та можуть призвести до отруєння чи інших тяжких наслідків.

«Враховуючи ці обставини, ми прийняли рішення про проведення обшуку в складських приміщеннях до постановлення ухвали слідчого судді, що передбачено статтею 233 Кримінального процесуального кодексу України. Під час цього обшуку слідчі виявили алкогольні напої з явними ознаками підробки марок акцизного податку. Крім того, сама продукція сумнівної якості: відсутні належним чином оформлені супровідні документи та сертифікати відповідності на алкоголь, нерівномірно заповненні пляшки. Всі ці ознаки є свідченням, що розливали напої незаводським способом», - наголосив Максим Асланов.

Правоохоронці вилучили з незаконного обігу 12000 пляшок горілки «різних брендів» та 3000 пляшок вермуту. Весь товар направляють на експертні дослідження.

Також слідчі проводять заходи та збирають доказову базу щодо осіб, які зберігали продукцію сумнівної якості та займалися її розповсюдженням у точки роздрібної торгівлі.

За придбання та зберігання з метою використання при продажу алкогольних напоїв підроблених марок акцизного податку, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, зловмисникам загрожує до десяти років позбавленням волі з конфіскацією майна.