Ідея проекту "L2" полягає у створенні нагоди для зустрічі різних творчих середовищ Любліна і Львова. Насамперед це представники "молодого", експериментального, незалежного, альтернативного, сучасного мистецтва та культури. Безпосередній контакт має стати шансом для обміну знаннями та досвідом, зокрема обміну "ноу-хау" в царині мистецтва і культури, що в майбутньому сприятиме зміцненню зв’язків, а також ініціюванню та реалізації культурних проектів.

Групи, які беруть участь в проекті, створюються у такий спосіб, щоб якнайширше представити спектр творчості культурних осередків міст. Окрім митців взяли участь менеджери культури, куратори виставок, аніматори, журналісти та публіцисти, представники громадських організацій.

Цьогорічна квітнева едиція "L2" в Любліні є певним віддзеркаленням попереднього культурного штурму Львова митцями Любліна, котрий відбувся у листопаді 2008 року. Тією чи іншою мірою проекти, що представлятимуться в Любліні, інспіровані горизонтальними комунікаціями між митцями України та Польщі. Це гарантує, як мінімум, комфортність їх реалізації в просторі Любліна.

Принциповим критерієм визначення проектів, що демонструватимуться цього року в Любліні, був "динамічний процес" реалізації пропонованих ідей та концепцій, які починають своє публічне життя саме з "L2" і, маємо надію, успішно продовжаться в інших територіальних та часових вимірах.

Другим аспектом формування програми був процес усвідомлення кожним з учасників проекту "L2", як форми та території, що актуалізує артистичні зусилля всієї групи разом і кожного митця зокрема. Також важливе потенційне сприйняття міста Любліна, як органічного і комфортного простору для мистецької самореалізації, особливо в контексті здобуття Любліном статусу культурної столиці Європи 2016 року.

Цьогорічне представлення в Любліні українського мистецького середовища сформоване з трьох сторін:

• Візуальне мистецтво представлене 10 проектами (малярство, інсталяції, мультимедіа, перформанс, фотографія) за участі 20 авторів під загальним куруванням Володимира Кауфмана. Здебільшого автори є молодими митцями у найцікавішому періоді свого безкомпромісного творчого злету.

• Музичний блок протягом трьох вечорів сформований із середовища "JazzClub.Lviv", що об’єднує близько 200 музикантів, і представлений трьома джазовими проектами, які мають яскраву українську етнічну основу, та молодих митців, що працюють у сфері "нових медій" (електронна музика і відеомистецтво).

• Театр презентує Фестиваль аматорського мистецтва "Драбина", а зокрема минулорічні переможці фестивалю – театр "Next Step".

Кожен з проектів поза своєю здоровою амбітністю є відкритим (і в очікуванні) для енергетичного і досвідового нового імпульсу від "L2".