Як повідомляє регіональний медіа-центр МО України, у вихідні активісти Львівської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану разом із працівниками одного з місцевих підприємств відновили цей пам’ятний знак на пагорбі у парку Знесіння. Відтепер пам’ятка навіть вища, аніж до її руйнування невідомими зловмисниками.

Нагадаємо, що пам’ятник воїнам-афганцям — хрест, висотою 7,6 метра, на «Лисій горі» у парку Знесіння — невідомі намагалися зрізати ймовірно у ніч на 24 серпня.

За словами голови ЛОО УСВА Михайла Магеровського, про випадок одразу проінформували правоохоронців та органи влади. Слідча група, що працювала на місці злочину встановила, що хрест було підпиляно «болгаркою», яка працювала від акумулятора. Адже місце зрізу дуже рівне. Поки що остаточних висновків не має, однак самі афганці припускають, що святиню хотіли поцупити на металобрухт. Адже хрест виготовлено з нержавіючої сталі і важить чимало – для його встановлення знадобилося зусилля майже 20 чоловіків.

«Добре, що знайшлися люди, не байдужі нашій проблемі й допомогли поновити пам’ятку – розповів Михайло Львович, – Адже якби зловмисникам вдалася їх лиха справа, то відновити хрест було б складно.

Він також додав, що пам’ятний знак на пагорбі парку пильнуватимуть, аби не допустити подібного випадку у майбутньому.

«Можеш не любити афганців, не поважати політики Радянського Союзу, але підняти руку на християнський символ – це справжнє дикунство». – підкреслив Михайло Магеровський.

Голова Львівської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану також повідомив, що упродовж тижня представники духовенства здійснять повторне освячення відновленого хреста.