У заяві зокрема сказано: «Безкарність щодо вандалів, які постійно вчиняють акти вандалізму проти могил воїнів Червоної Армії, Меморіалів, Монументів, пам’ятників загиблим у Великій Вітчизняній війні цим актом 19 річниці Незалежності України поставлено останню крапку»

На думку авторів заяви ця свідчить про неспроможність правоохоронних органів знайти і покарати злочинців та небажання органів державної влади та місцевого самоврядування виконувати закон України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років». Жодного разу керівники цих органів публічно не засудили акти вандалізму.

«Тінь вандалів щодо Хреста, падає на усіх галичан Львова і заперечує поняття християнської моралі. Такий вандалізм щодо Хреста на честь загиблих в Афганістані українців показує усьому світу, що вандали Львова ганьблять Україну навіть в День Незалежності України!», - наголошується у заяві.

У зв‘язку із цим вони вимагають від правоохоронних органів знайти вандалів і притягнути їх до відповідальності згідно чинного законодавства, а від керівників органів державної влади та місцевого самоврядування – зробити публічні заяви, в яких вони висловлять своє ставлення до цих актів вандалізму і які плануються заходи, щоби в майбутньому мінімізувати подібні дії.