Зміни до законодавства України, що стосуються обмеження місць паління, опубліковані у виданні «Голос України».

Документом, зокрема, забороняється паління тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у приміщеннях підприємств ресторанного господарства; у приміщеннях закладів культури (зараз дозволено у спеціально відведених для цього місцях); у приміщеннях закритих спортивних споруд (зараз дозволено у спеціально відведених для цього місцях); у ліфтах і таксофонах; в установах охорони здоров'я; у навчальних та освітньо-виховних закладах; на дитячих майданчиках; на спортивних майданчиках, стадіонах; у під'їздах житлових будинків; у підземних переходах; у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення і зупинках громадського транспорту).

Закон також визначає, що власники відповідних споруд або окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для паління, сумарна площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі відповідної будівлі або приміщення, обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму.

За розміщення попільничок або паління у ресторанах законом передбачається штраф від 1 до 10 тис. грн, а невідведення спеціальних місць для паління, необладнання їх витяжкою чи іншими засобами для видалення тютюнового диму теж карається штрафом у розмірі від 1 до 10 тис. грн.

Нагадаємо, 13 червня Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів», згідно з яким повністю заборонила куріння у громадських місцях.

Джерело: Укрінформ