Таку думку висловив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) в інтерв’ю для словацького видання «Слово» під час паломництва до відпустового місця в с. Літманова (Словаччина).

Блаженніший Святослав зазначив, що хоча греко-католики становлять лише 10% українців, до Греко-Католицької Церкви в Україні ставляться з великою повагою.

«Приблизно 40% українських християн не ідентифікують себе з жодною Церквою. Але половина з них симпатизує саме нашій Церкві. Саме тому багато хто вважає нашу Церкву сильним моральним ядром, яке може стати основою для відродження суспільства», – сказав Глава УГКЦ.

Він сказав, що у відповідь на довіру Церква може запропонувати вірянам Боже Слово для всіх, а також бажання створити єдину спільноту Церков в Україні.

«Ми намагаємося шукати те, що нас об’єднує, а не те, що нас розділяє. Тому сьогодні часто згадуємо традицію київського християнства, від Кирила й Мефодія до князя Володимира й хрещення Русі в часи єдиної неподільної Церкви. Зрештою, ми прагнемо працювати для єдності українського суспільства, тому що Україна була довгі роки поділена між багатьма державами», – наголосив Блаженніший Святослав.

Джерело: ugcc.org.ua