На перший погляд – благородна справа. «Наша країна стрімко наближається до Європейської спільноти, впроваджуються нові соціальні стандарти захисту малозабезпечених верств населення… Допомога цим людям має бути дієва і своєчасна і тому для реалізації всіх видів допомог була заснована Благодійна організація Всеукраїнський благодійний фонд «Гарант». Для подальшого розвитку діяльності благодійної організації, реалізації її цільових благодійних програм, затвердження в нашому суспільстві християнської моралі, милосердя та гуманності просимо Вас зробити добровільні пожертвування…», - зазначено у листі.

Далі вказано реквізити для перерахунку коштів та прохання вказати призначення платежу: «Добровільні пожертвування без ПДВ, згідно із листом № 70 від 12.04.2010 р.» Лист до підприємців приходить за підписом голови правління благодійної організації А.А. Бабич.

Такі листи переважно надходять до підприємств, які виконують державні замовлення (ремонти шкіл, лікарень тощо) і отримують гроші через Держказначейство, а також тим, кому держава повинна компенсувати ПДВ. Підприємці, які звернулись до нашого офісу, кажуть, що не заплативши «добровільні внески», а доцільніше сказати – відкат, Держказначейство блокує їм перерахування коштів. Тобто роботи виконано, кошторис погоджено, але вирішальне слово – за казначейством.

Як видно із листа, нинішня влада уже зовсім втратила страх, бо надсилає ці «невинні» прохання про допомогу із телефону-факсу Головного управління Державного казначейства України у Львівській області (це чітко видно у вихідних даних листа). А можливо, клерк з Держказначейства, просто не знав про те, що у факс-листі буде зазначено номер телефону, з якого його надсилають? Номер 0322965311 зареєстровано за обласним управлінням Держказначейства.