Про це Вголосу повідомила прес-служба організації.

«Попри те, що спостерігачі ГМ ОПОРА зафіксували такі прилади на пунктах тестування у Львові та області, вони не завжди використовувалися на практиці. На деяких пунктах тестування абітурієнтів перевіряли на наявність телефонів при вході у пункт тестування. Це радше був психологічний прийом, застосований до вступників, аніж намагання виявити електронну техніку, оскільки металодетектори реагували не лише на телефони, а ще й на ремені, металеві ґудзики, інші аксесуари. В інших закладах освіти працівники Державної служби охорони отримують вказівки перевіряти учасників ЗНО «за потреби» або в разі виявлення підозрілої поведінки абітурієнта. Найбільш розповсюдженою практикою залишається використання металошукача при перевірці абітурієнтів, коли ті направляються до вбиралень», – зокрема йдеться в інформації.

Також слід звернути увагу на методику відбору та друку тесових завдань й бланків відповідей, щоб унеможливити розбіжності, виявлені на тестуванні з історії України, в майбутньому. «ГМ «ОПОРА» загалом позитивно оцінює рівень підготовки та проведення зовнішнього оцінювання у Львівській області», – йдеться у прес-релізі.

Окрім того, у порівнянні з минулими роками, значно поменшало випадків, коли абітурієнти з’являються на пункт тестування без одного з необхідних документів – сертифікату, запрошення та документу, за яким абітурієнт реєструвався (паспорт/свідоцтво про народження).