«Це теж є проблемою, - підкреслив він. - Кажуть, у тому числі мої колеги, про необхідність збереження свободи вибору».

На думку Заблоцького, «якщо таке трапляється, то це теж обмеження свободи вибору, і необхідно категорично покласти край таким тенденціям, зберігати українську школу».

Нагадаємо, що сьогодні, 21 лютого в світі відзначається Міжнародний день рідної мови. У нашій країні сьогодні з цієї нагоди відбудеться національний письменницький марафон «Рідна мова», який стартує у Львові, і також відбудеться в Ужгороді, Кривому Розі, Дніпропетровську і Луганську.

Як повідомлялося раніше, останнім часом можливість навчання дітей українською мовою в Україні скоротилося. Нагадаємо, п'ять батьків учнів україномовної школи № 15, що в Луганській області, оголосили голодування з 16 лютого на знак протесту проти закриття навчального закладу.

Один з учасників акції, депутат міськради, колишній мер міста Сергій Лук'яненко повідомив, що батьки вимагають скасувати рішення сесії міської ради № 20 від 28.12.2010 р. про закриття школи, відставки заступника міського голови Людмили М'якої та начальника Управління освіти Наталії Постряковой. Після зустрічі з керівництвом облдержадміністрації та облради батьки вирішили призупинити голодування.