Робити добро – допомагати людям! Для депутата Львівської обласної ради Володимира Кожана це гасло вже давно стало послідовною позицією та філософією життя. Меценат завжди серед тих, хто не декларативно, а реально готовий прийти на допомогу. У приймальні Володимира Кожана завжди велелюдно. Люди йдуть, бо знають: тут можна знайти підтримку.

«Звісно, що усім допомогти не в змозі, однак є категорія людей, зарадити яким – справа честі. І передовсім – це діти, особливо ті, які позбавлені здоров’я або ж батьківської опіки, - ділиться думками меценат.

Нині під шефською опікою Володимира Кожана перебувають три сиротинці, один будинок дитини, а також багатодітні сім’ї та діти із вродженими вадами. Допомога від депутата для них є систематичною без усяких нагадувань. Лише цього року до Різдвяних та Великодніх більше півтисячі малюків отримали подарунки від мецената.

- Шість років тому у мене народилася трійня. Рік воювала з міською владою за виділення житловової площі, писала аж до Президента Ющенка. Слава Богу, вийшло, - каже багатодідна мати Катерина Рой . - А за які кошти виживати? Держава виділяє нам 960 гривень місячної допомоги. Я працювала на приватну київську фірму, але зараз залишилася без роботи. Чоловік інвалід. Тому, дякуючи таким людям, як пан Володимир, і живемо, ростуть наші діти».

Приклад Катерини Рой не поодинокий. Таких сімей десятки. «Я пам’ятаю лише ті родини, якими опікуюся постійно, які є моїми підшефними. А скільком надав допомогу? Та дайте спокій! Таке в пам'яті не тримається, обліку я не веду. Коли мене питають як віддячити, то кажу просто: «Помоліться за здоров’я”, - каже Володимир Кожан.

За допомогою до мецената, як правило, приходять не з приємної оказії. Як тільки біда, то люди знайдуть можливість де і як шукати Володимира Дмитровича. До речі, два роки тому, під час повені у Городоцькому районі, Володимир Кожан надав 50 тисяч гривень допомоги не враховуючи харчових запасів та питної води, мешканцям села Монастирець. Підтримку продуктами харчування відчули і ті, хто потерпів від негоди цьогоріч.

- Я знаю, що Володимир Дмитрович не любить нахвалятися. Але, кажу абсолютно відверто, ми постійно розраховуємо на його підтримку. Ще не було жодного випадку, коли ми звернулися за допомогою на проведення дитячих фестивалів або ж просто потребуючим дітям і нам було відмовлено. Ми нагороджували благодійника подяками та грамотами. Зокрема і урядовою відзнакою Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту «за вагомий внесок у вирішення питань соціального захисту дітей, створення сприятливих умов для їх розвитку», - розповідає керівник служби захисту дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис. - Ми розуміли, що це для Володимира Дмитровича не основне, але все одно хотілося якось відзначити цю надзвичайну людину».

Практично немає такої сфери, з якою б не співпрацював Володимир Кожан: допомога миротворцям у Косово та Боснії, допомога ветеранам, міліції, медикам, церквам різних конфесій тощо. Кілька років тому, зусиллями Володимира Кожана було повністю відреставровано пам’ятник Кобзареві умісті Радехові, а на могилі Тараса у Каневі, красується бронзова надмогильна стела-епітафія, вагою 90 кілограмів, виготовлена та установлена за кошти благодійника.

Депутат обласної ради Кожан і серед тих, хто підтримує високе мистецтво. Нині він один зі спонсорів концерту «Симфонія міста», за участю Примадонни опери Наталії Ковальової та володара численних премій та нагород Петера Фалька.

Меценатську діяльність Володимира Кожана визнано і на державному рівні. Нещодавно, Указом Президента України, за благодійництво, він нагороджений орденом «За заслуги» 2 ступеня. Хоча хизуватися цим він не любить.

Каже, що найбільша нагорода – від Господа Бога, а корисні справи треба робити непомітно. Меценат часто повторює фразу святого Миколая з Мир-Лікійських: «Роби добро тихо. Усе, що віддав, твоє».