Заяву депутат озвучила на засіданні сесії ЛОР сьогодні.

Вона, зокрема, зазначила: «У Москві закрили єдину в Росії Бібліотеку української літератури. Працівники відділу боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку набрали в електронному каталозі слово «націоналізм» і вилучили всі видання, у яких було виявлене це слово. Це, зокрема, книжки про митрополита Андрея Шептицького, про ОУН-УПА, а також примірники газет «Нація і держава», «Шлях перемоги», «Українське слово». Міліціонери-облавці не просто провели обшук бібліотеки, звинуватили керівництво в екстремізмі, вилучили жорсткі диски з бібліотечних комп`ютерів і читацькі квитки – вони за допомогою ЗМІ ще й подали цю ситуацію так, начебто рятують світ від українців-екстремістів».

Будь-яка держава світу, за словами депутата, у відповідь на такі недружні кроки з боку іншої країни, зневажання національних та культурних прав своїх співгромадян має зробити все, щоб ці права захистити, та здійснити симетричні кроки у відповідь.

«Так само має вчинити Україна. Необхідно переглянути функціонування на території України так званих російських центрів, на кшталт Російського центру науки та культури у Києві. Також необхідно заборонити діяльність російських громадських та політичних організацій, що займаються відверто антидержавною діяльністю та брутально порушують Конституцію та закони України», - сказала Ірина Сех.

«Закриття Бібліотеки української літератури у Москві – це ворожий крок щодо української держави і українців, це свідоме обмеження культурних та національних прав українців, які проживають у Росії», - вважає вона

Фракція ВО «Свобода» у Львівській обласній раді звертається до міністра закордонних справ, Кабінету міністрів України, Президента і Верховної Ради з вимогою звернутися із нотою протесту до Російського уряду і вимагати вибачень перед керівництвом і працівниками бібліотеки, а також перед українською державою.

Представник фракції «Фронту змін» Юрій Підлісний натомість запронував підтримати ініціативу Арсенія Яценюка щодо збору книжок для поповнення фондів української бібліотеки у Москві.