Звернення до Президента України, до Верховної Ради України, до громадськості, до ієрархів традиційних українських церков планують розглянути на черговій сесії облради, яка відбудеться 15 квітня.

За словами Василя Скрипничука, у Верховній Раді України з'явився законопроект «Про внесення змін до закону України «Про увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років». Цим законопроектом пропонуються такі зміни – використання копії прапора перемоги, тобто червоного прапора, біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса, а також суспільне використання копій прапора перемоги під час урочистих заходів, присвячених Дню перемоги, які здійснюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування.

«Крім цього, вони (автор закону — Вголос) пропонують офіційний підйом у День перемоги копій прапора перемоги на будинках, щоглах, флагштоках поряд з Державним прапором України. Погодьтеся, цього уже не може витримати жодна порядна українська душа. І тому ми ініціюємо прийняття такого звернення, - зазначив «свободівець».

Як пише Gazeta.ua, "Свобода" розцінює намагання окремих політичних сил провести відзначення цього дня “під імперськими червоними прапорами як прояв лакейського вислужництва теперішнього владного режиму перед Кремлем, що оголосив себе спадкоємцем більшовицького СРСР”. Натомість , як зауважив Василь Скрипничук, «свободівці» пропонують усім українцям “проігнорувати блюзнірські паради».

Окрім цього, ВО «Свобода» закликає ієрархів українських традиційних церков 8-9 травня відслужити скорботний молебень за упокій душ тих мільйонів українців, які стали жертвами Другої світової війни.

Представники «Свободи» також пропонують Івано-Франківській облраді звернутися до всіх українців, ієрархів традиційних українських церков, Верховної Ради України, до президента з проханням «оголосити 9 травня Днем Скорботи за мільйонами безневинно загиблих українців у Другій світовій війні».