Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова ЛОО партії «Сильна Україна» Василь Барилюк.

За словами голови ЛОО партії «Сильна Україна» Василя Барилюка, праймеріз був проведений в Україні вперше. Він відбувався публічно у два етапи: один – на сайті партії, де голосували виключно члени «Сильної України», другий – народний праймеріз – на вулицях міст, а саме у Львові у трьох точках, а також в Стрию, Дрогобичі та Червонограді. Ці міста були вибрані, тому що норма 365 не допускала нас до участі у виборах в інших містах. Близько 25 тисяч жителів Львівської області взяли участь у народному праймерізі. А 7 тисяч 400 мешканців безпосередньо проголосували.

«За підсумками праймерізу, п’ять кращих членів партії відбули сьогодні до Києва, де на форумі «Сильної України» вони будуть відзначені партією. Найголовніше, що ці особи, які стали переможцями народного праймерізу, у виборчому списку до обласної, міської чи районної ради займуть найвищі місця», - розповів Василь Барилюк.

За результатами народного праймерізу на Львівщині переможцями стали: комерційний директор ПП «Оліяр» Іван Залізний, директор підприємства «Дослідне господарвсто «Оброшене» Андрій Кіт, завідувач нейрохірургічного відділення комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Андрій Токарський, генеральний директор ТзОВ «ГАЛ-КАТ» Юрій Доскіч та начальник Червоноградського відділення АТ «Укрсиббанк» Мирослава Дмитришин.

Як зазначив член бюро ЛОО партії «Сильна Україна» Михайло Кожушко, «праймеріз» у перекладі означає «народний вибір».

«Ми сьогодні стали піонерами і запропонували новий шлях у виборчій системі, який дає можливість уже не за вказівкою політичного лідера чи партії пропонувати тих осіб, які мають вирішувати долю народу, а дає можливість самим людям вибрати тих кандидатів, яким вони довіряють. З одного боку, ми піднімаємо відповідальність самих людей за свій вибір, а з другого боку піднімаємо відповідальність кандидатів», - підкреслив Михайло Кожушко.

Також, за словами Михайла Кожушка, під час праймерізу люди подали багато пропозицій щодо удосконалення системи міського самоврядування, покращення роботи економіки, господарського комплексу, вирішення соціальних питань.