Володимир Кауфман, координатор ТАМ

«Тиждень актуального мистецтва відбудеться у новому форматі. Відтепер, він проходитиме як бієнале: один раз на 2 роки. Фестиваль «Дні Мистецтва Перфоманс», який є складовою проходитиме щорічно.

«Дні Мистецтва Перфоманс» відбуватимуться за класичною схемою. Змінюється лише локація. Це має бути цікаво для художників-перформерів, які завжди люблять експериментувати на різних територіях, різних ситуаціях, з різними ідеями. І якщо у нас перша локація була на фабриці повидла, друга у театрі Юного глядача, третя в Палаці Мистецтв, то цього року «Дні Мистецтва Перфоманс» проходитимуть в Пороховій вежі і на території довкола неї.

Фестиваль робить наголос на творчість генерації наймолодших художників, які працюють в цій невдячній царині ,яка називається сучасне мистецтво. Я думаю наш фестиваль є дуже хорошою стартовою базою для початку цікавих молодих художників.

Локація всього «Тижня» відбуватиметься у вже стандартно опрацьованих місцях: галерея «Дзиґа», Музей ідей, Палац мистецтв і територія міста у найнесподіваніших місцях –найнесподіваніші проекти.

Богдан Шумилович, історик мистецтва

«Темою цьогорічного Тижня Актуального Мистецтва є непевність. Ми досить довго думали, якою може бути тема ТАМ на цей рік і більшістю погодились, що зараз дуже характерним переживанням не лише в Україні, але й Ізраїлі, Польщі, Німеччині, Росії є відчуття невизначеності, непевності і того, що руйнуються стабільні засади буття, чи певних значень. Ми перебуваємо в трансформаційному періоді, можливо він для когось триває ще з 90 років, але в кінці двадцятого століття наступила зміна. Ми всі погодились на тому, що відчуваємо непевність: ідентичності, майбутнього, того, що має робити художник в соціумі, непевність самого соціуму…Нам здалось, що це досить значимо для сучасного суспільства. Тому ми намагались відбирати проекти на цей Тиждень, які мали б справу безпосередньо з цим відчуттям, емоційним станом».
«Нам надали приміщення на вулиці Шевській, в якому відбудеться виставка «Непевність», яка представлятиме художників, чиї проекти мають виразно суспільно-політичне спрямування. Зокрема, будуть представлені роботи «батька» американського відеоарту Йонаса Мекаса (людини, яка придумала жанр відеощоденника). Він з 1946 року не розлучається із камерою, знімає своє життя, нью-йоркський андерграунд, створив багато фільмів, отримав чимало нагород. За походженням Мекас литовець, свого часу його вивезли в Німеччину, а потім він потрапив як емігрант до Америки. Все своє життя переживав це заново у своїх відеощоденниках. У кінці 80-х Мекас знімав з телевізора, як падав Радянський Союз, він записав 286 годин різних новинних сюжетів. Поряд із новинними блоками камера Мекаса фіксувала його власні переживання. Автор створив медіадраму, яка почалася з того, що маленький народ ( 3 млн. литовців) , оголосили про свою незалежність і ця драма в нього завершилася входженням Литви у склад ООН.

В межах Тиждня Актуального мистецтва до нас приїде Олег Чорний– відеохудожник із Києва,. Чорний разом із своїм колегою Геннадієм Хмаруком створили відео під назвою «Сходи Олекси Гірника», (Олекса Гірник спалив себе в знак протесту проти русифікації України у 1978 році, на могилі Шевченка). Автори намагаються ще раз переосмислити вчинок людини, які нічого не може змінити. Цей відеопроект перегукується з драмою Мекаса, як маленький народ повстає проти великою машини.

Це кілька проектів які мають виразний синтез медіа стратегій і політичних чи суспільних проблем, які ми зараз переживаємо. Окрім цих робіт буде представлено багато фотографій.та Це Кияни Він створив медіа драму

Ліда Савченко-Дуда, керівник проекту «Тижня»

Цього року Тиждень актуального мистецтва починає працювати за методом резидентури. Запрошеним митцям запропонували приїхати у Львів, побути в середовищі міста, людей і спробувати втілити свої ідеї в життя саме тут. Це додасть родзинки фестивалю. Перевести свої твори через кордон досить складно і тому художникам, які приїжджають з-за меж України буде простіше реалізувати свої проекти тут і представити глядачеві. Резидентура власне надає таку можливість плюс проект має прем’єрність.

По організації цьогорічний Тиждень Актуального Мистецтва складається класично з авторських проектів («Школи» та «Днів» перфомансу), також – спілкування з класиками мистецтва.

31 серпня – відкриття авторських проектів. «Школа перфомансу» відбуватиметься з 5 по 8 вересня. Традиційно вона діятиме вранці, куруватиме нею Януш Балдига, лекції читатиме Вальдемар Татарчук. Цього року на майстер класах нові імена, це ірландський перформер Найджел Рал, який з приємністю погодився брати участь у нашому фестивалі.

З 16.00 години щодня будуть покази перформерів. Цього року надаємо перевагу молодим художникам.

Фото: zi-ti.livejournal.com